بیوگرافی

مهران مدیری

متولد ۱۸ فروردین ۱۳۴۶ درتهران است.عمده فعالیت های وی هنرپیشگی-کارگردانی-طراحی صحنه و لباس و مجری گری که چندیست بیشترین فعالیت وی بوده و همچنین تهییه کنندگیست.از مجموعه های تلوزیونی که مهران مدیری هم کارگردانی و هم بازیگری آن را به عهده داشته است میتوان ساعت خوش -پاورچین نقطه چین شب های برره باغ مظفر مردهزار چهره قهوه تلخ ویلای من شوخی کردم و درحاشیه را نام برد.

بیوگرافی

مجلهٔ نیوزیک در مقاله‌ای مدیری را بیستمین مرد قدرتمند سال ۲۰۰۹م. در ایران نامید.

مهران مدیری آخرین فرزند خانواده ۶ نفری است.

او سه برادر بزرگ‌تر دارد. از شانزده سالگی با تاتر آشنا شد.

در سال ۱۳۶۸ وارد رادیو شد و در داستان شب به مدت شش سال به گویندگی پرداخت.

در سال ۱۳۷۲، به همراه داریوش کاردان اولین برنامه طنز خود را برای نوروز ساخت.

تا سال ۱۳۷۲ با نمایش‌های زیادی چون: شوخی، تلگراف، آرسنال، پانسیون، سیمرغ، هملت، کیسه بوکس و… روی صحنه رفت.

همچنین در این دوران به عنوان بازیگر در نمایش‌های رادیویی قصه‌های شب نیز حضور داشت.

آغاز شهرت مدیری از سال ۱۳۷۲ بود که در مجموعهٔ طنز نوروز ۷۲ بازی کرد.

بیوگرافی

ممنوع تصویر شدن

پس از پخش تیزرهای انیمیشن تهران ۱۵۰۰ درسال ۱۳۹۲ با وجود آن که مهران مدیری در نقش یک بازی کرده بود، معلوم شد که هیچ اشاره‌ای به وی نشده‌است. تهیه‌کننده این مجموعه در واکنش به این موضوع عنوان کرد، به دستور بازرگانی صدا و سیما، نشان دادن تصویر مهران مدیری و حتی پخش صدای او و اشاره به نامش ممنوع است.

بیوگرافی

بازگشت به تلویزیون

در آخرین لحظات سال ۹۲ در شبکه۳ در برنامه ۳ ستاره که مهران مدیری نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش اول مرد در سریال‌های برره و مرد هزار چهره شده بود در این برنامه حاضر شد و بعد از ۶ سال دوری از تلویزیون دوباره به جعبه جادویی برگشت و دو جایزه دریافت کرد.

بیوگرافی

مهران مدیری در این برنامه گفت در اوایل سال ۹۳ به تلویزیون برمی‌گردد به سه دلیل:

  1. من فرزند تلویزیون هستم و عمدهٔ زندگیم و همچنین مهمترین آثارم رو در تلویزیون انجام دادم و هیچوقت نمیشه از تلویزیون رفت و برنگشت.

  2. شبکه نمایش خانگی قابل مقایسه با تلویزیون نیست برای اینکه من یک مخاطب ۷۰ میلیونی رو عوض کردم با یک مخاطب ۳ میلیونی که این منو آزار داده تو این سال‌ها.

  3. برای این که احساس می‌کنم مردم به شدت نیاز دارن به حال خوب، خنده، و به لحظات شاد و این تنها کاریه که از دست من بر می‌آد و فکر می‌کنم وقتشه برگردم و این وظیفه رو انجام بدم.

بیوگرافی
بیوگرافی
بیوگرافی
بیوگرافی

بیوگرافی
بیوگرافی